Кожен, хто хоча б віддалено пов'язаний з електрикою або свого часу займався будівництвом/ремонтом власного житла, чув абревіатуру ПЗВ. Що ж це, власне, за «звір» такий? 

Дослівно ПЗВ розшифровується як пристрій захисного відключення, а по суті - це страж, що стоїть на захисті вашої безпеки від вражаючої дії струму. Поговоримо про це докладніше. 

На жаль, ніхто з нас не застрахований від несправності електропроводки і побутових приладів. В процесі їх експлуатації може відбутися пошкодження ізоляції струмопровідних ліній, в результаті чого виникає витік струму. Зрозуміло, що такий диференційний струм не йде в нікуди, а поширюється по корпусу побутового приладу і в разі дотику людини до його поверхні виникає небезпека ураження електричним струмом. 

Як в таких ситуаціях діє ПЗВ? 

Робота ПЗВ заснована на принципі електротехніки, який свідчить, що в замкнутих електричних ланцюгах з активними навантаженнями напруга, яка подається через фазний провід (вхідний струм), має дорівнювати струму, що протікає через нульовий провід (виходить ток). Коли людина доторкається, наприклад, до бойлера, холодильника або пральної машини з пошкодженою незаземленою проводкою, вона пропускає частина струму через себе, створюючи новий електричний ланцюг. Як наслідок, баланс попереднього ланцюга порушується і струм, який входить через фазу стає більше вихідного через нуль. Така нерівність фіксується чутливим ПЗВ, який моментально виконує розмикання електричного кола.

Де потрібно встановлювати ПЗВ? 

Найбільш ризикованими місцями в будинку можуть бути кухня і ванна кімната, так як саме в цих приміщеннях знаходиться концентрація електроприладів, а значить існує велика ймовірність витоку. Щоб уникнути неприємної взаємодії зі струмом не пошкодуйте сил, часу і коштів на установку ПЗВ. 

Тим більше, що зробити це зовсім не складно, якщо скористатися послугами компанії «ARC Trade». У нашому інтернет-магазині знаходяться в наявності моделі на 1 і 3 фази з номінальним струмом 16А, 25А, 32А та ін. Ви можете зробити онлайн-замовлення і купити ПЗВ з доставкою в Києві і по всій Україні. Ціна доступна, товар відпускається оптом і в роздріб. 

Бажаємо Вам корисних покупок на сторінках нашого магазину!

Диференціальні реле (ПЗВ)