Диференціальний автомат - один з видів низьковольтного обладнання; являє собою свого роду симбіоз звичайного автомата і пристрою захисного відключення. 

Для чого потрібен дифавтомат і де його застосовують? 

Як ми вже згадували раніше, цей прилад поєднує в собі дві окремі функції, а саме: 

  • захист електричного кола від пошкоджень в результаті перевантаження або короткого замикання ( «спадок» від автоматичного вимикача); 
  • запобігання пожежі або ураження електричним струмом, причиною якого може стати витік електрики через пошкоджену ізоляцію проводу або несправність електроприладу (завдання, зазвичай покладається на УЗО). 

Як в результаті все це працює? 

Дифавтомат складається з декількох головних елементів, призначення яких полягає в наступному: 

  1. Диференціальний трансформатор бере на себе порівняння навантаження в кожному з провідників, приєднаних до пристрою. Якщо показники розходяться, значить відбувається витік струму. У такій ситуації пусковий орган моментально роз'єднує силові контакти автомата. 
  2. Електромагнітний розчіплювач спрацьовує при показниках навантажувального струму вище встановленої норми, діючи на механізм відключення в долі секунди. 
  3. Тепловий розчіплювач захищає електромережу від перевантаження. По суті це біметалева пластина, яка поступово деформується під впливом струмового навантаження і в певний момент впливає на механізм відключення в дифавтоматі. 

Кнопка «TEST» на корпусі приладу дозволяє зробити попередню перевірку на справність його роботи.

У чому переваги дифавтомату? 

Так як це спочатку комбінований прилад, то очевидним плюсом є економія місця в розподільчому щитку, адже в підсумку він займає лише одну комірку, замість двох. 

Варто згадати і про універсальність діфавтоматів - вони широко використовуються як в промисловій сфері, так і в побуті. 

Інтернет-магазин електротоварів «ARC Trade» відкриває перед вами можливість скористатися ще однією перевагою цього приладу - доступністю в ціні. У нас можна купити недорого дифавтомат на 1 і 3 фази з номінальним струмом 16А / 32А / 63А оптом і в роздріб з швидкою доставкою по Україні. 

Забезпечте собі комплексний захист електромережі за допомогою дифавтоматів від «ARC Trade»!

 

Диференціальні автомати